Kaasboerderij Sweylanthoeve

De Sweylanthoeve is een kleinschalig familiebedrijf aan de Kagerplassen in Warmond / Teylingen. Op deze boerderij mer ongeveer vijftig koeien wordt echte Boeren-Leidsekaas en BoerenRoomboter gemaakt.
In de zomer grazen de koeien heerlijk in de weides die rondom de boerderij liggen, wat naast gezonde dieren ook nog een prachtig Hollands gezicht is. In de winterperiode kunnen de koeien vrij rondlopen in de loopstal en krijgen zij het op dit bedrijf gewonnen ruwvoer, zoals hooi en kuilvoer.
De Boeren-Leidsekaas wordt hier al sinds 1845 op ambachtelijke wijze gemaakt. Boeren-Leidsekaas is een rauw melkse 30+ kaas. De kaas bevat dus minder vet dan de Goudse kaas. In 2011 heeft Sweylanthoeve de Cum Laude prijs, voor beste Boeren-Leidsekaas in ontvangst mogen nemen. Een mooie erkenning.