Over deze aanbieder

Kinderboerderij De Goudse Hofsteden

Adres
Bloemendaalseweg 34 a, 2804 AB, Gouda, hans@kinderboerderijgouda.nl
Kenmerken
Natuur & educatie , Voor kinderen
Ga naar de website

Over de activiteit

Kinderboerderij ‘De Goudse Hofsteden’ is een middelgrote kinderboerderij. Deze bevindt zich aan rand van Gouda tussen twee woonwijken in. De boerderij waarin de kinderboerderij is gevestigd is een monumentale boerderij die stamt uit begin 1900.
De kinderboerderij is gevestigd aan de Bloemendaalseweg. Dit is een landelijke weg waar geen gemotoriseerd verkeer is toegestaan.

De kinderboerderij is opgericht in de jaren ’70. De boerderij is toen begonnen met een geit en een shetlandpony. In de loop der jaren is er op de boerderij veel veranderd. Er zijn veel diersoorten bijgekomen en diverse nieuwe stallen geplaatst.

De doelstelling is al die jaren niet veranderd:
‘Kinderen en volwassenen in aanraking laten komen met dieren op een recreatieve en educatieve manier’.

De kinderboerderij probeert een afspiegeling te geven van een boerenbedrijf. Er worden er zoveel mogelijk Nederlandse landbouwhuisdierrassen gehouden. Verder zijn er diverse soorten huisdieren aanwezig. Op deze site is veel info te vinden over de kinderboerderij. Er wordt beschreven wat er allemaal op de kinderboerderij te doen en te zien is. De kinderboerderij organiseert veel activiteiten en ook leuke kinderfeestjes voor kinderen. Veel is niet mogelijk zonder de hulp van vrijwilligers. Zij zijn op veel verschillende gebieden actief. Natuurlijk is de site niet compleet zonder de dieren, deze worden op een speciale pagina voorgesteld. Dit alles wordt mede mogelijk gemaakt door steun van donateurs, adoptanten en sponsoren.

Tenslotte, de kinderboerderij is zo rolstoelvriendelijk mogelijk ingericht en beschikt over een aangepast toilet voor minder-validen

Auto
Voor de routebeschrijving kan een routeplanner gebruikt worden. De kinderboerderij beschikt niet over eigen parkeergelegenheid. De auto kan nabij de kinderboerderij geparkeerd worden op de Hugo de Vrieslaan of de Boerensloot (zie plattegrond).

Openbaar vervoer
De kinderboerderij is goed te bereiken met het openbaar vervoer. Stadsbus 1 en 4 stoppen vlakbij de kinderboerderij. Uitstappen bij halte Boerensloot of halte Hugo de Vrieslaan. Hierna is het nog circa vier minuten lopen. Voor aankomst- en vertrektijden kan de reisplanner voor het openbaar vervoer geraadpleegd worden.

Openingstijden

Openingstijden
Iedere maandag gesloten (behalve tijdens schoolvakanties)
Tijdens schoolvakanties iedere dag geopend vanaf 10.00 uur

De kinderboerderij op de volgende feestdagen dicht: Nieuwjaarsdag, Eerste Paasdag, Eerste Pinksterdag en Eerste Kerstdag

Dinsdag 10:00 tot 16:30
Woensdag 10:00 tot 16:30
Donderdag 10:00 tot 16:30
Vrijdag 10:00 tot 16:30
Zaterdag 10:00 tot 16:30
Zondag 10:00 tot 16:30

Uitjes in de buurt

  • Kindertraktatie workshop

    Gouda Kindertraktatie workshop

    Bent u op zoek naar eenvrolijke en gezellige activiteit voor uwfeestje, school, kindercentrum...

    Meer
  • Kinderdans

    GOUDA Kinderdans

    Kom dansen! Ben jij tussen de 4 en 8 jaar en hou jij van...

    Meer