Natuurmonumenten
Over de activiteit
Het bezoekerscentrum Nieuwkoopse Plassen is een gastvrije poort voor jong en oud naar het natuurgebied de Nieuwkoopse Plassen en omgeving.
In het splinternieuwe bezoekerscentrum beleeft u de moerasnatuur van de Nieuwkoopse Plassen. De interactieve expositie neemt u mee door de natuur en geschiedenis van dit unieke gebied. U kunt zelf boswachter spelen, computerspelletjes over de otter doen, Romeinen zien en horen of genieten van het onderwaterleven tussen de vijf grote zoetwater-aquaria. Bovendien zijn er regelmatig wisseltentoonstellingen.
In onze natuurwinkel kunt u terecht voor alle informatie over het gebied en kunt u leuke en leerzame vaar- en wandelexcursies boeken. Bovendien bieden wij u een uitgebreid assortiment aan kaarten, boeken, gidsen en overige produkten.
In het naastgelegen restaurant en terras kunt u even ontspannen met een hapje of een drankje. Zoekt u meer actie? Huurt u dan een kano of boot bij de aangrenzende jachthaven.
Per auto:
Volg de ANWB-wegwijzers richting Nieuwkoop. Bij de rotonde op de N231 de parallelweg op (volg P-Natuurmonumenten). Vanaf de parkeerplaats volgt u de voetgangerswegwijzers richting het bezoekerscentrum (ca. 500 m.).
Openbaar vervoer
De Rijnstreekhopper en bussen rijden vanaf de stations Woerden en Alphen a/d Rijn naar de Nieuwkoopse Plassen. Rijnstreek Hopper: bel voor reservering met 0800-0247474. Check 9292ov voor actuele reistijden.
Openingstijden
van 1 november - 1 april
woensdag en vrijdag t/m zondag van 11-17 uur
| Maandag | 09:00 tot 18:00 |
| Dinsdag | 10:00 tot 18:00 |
| Woensdag | 10:00 tot 17:00 |
| Donderdag | 10:00 tot 18:00 |
| Vrijdag | 10:00 tot 17:00 |
| Zaterdag | 10:00 tot 17:00 |
| Zondag | 10:00 tot 17:00 |
Uitjes in de buurt
-
Nieuwkoop Activiteiten en excursies
Kijk voor ons actuele excursie- en activiteitenaanbod voor volwassenen en kinderen op...
Meer -
Nieuwkoop Watersafari op de Nieuwkoopse Plassen
Vanaf woensdag 15 mei varen de schippers van...
Meer -
Nieuwkoop Vaartocht over de Nieuwkoopse Plassen
Veel zangvogels zijn teruggekeerd uit Afrika. De goede en voedselrijke plekken zijn onder de...
Meer -
-
Woerdense Verlaat Caravanpark de Visotter verhuurt mooie stacaravans, luxe chalets en fraaie appartementen
Logeren in eenrustigeomgeving aan de rand van een mooi natuurgebied met volop fiets...
Meer



